A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Відокремлений структурний підрозділ "Бучацький фаховий коледж Закладу вищої освіти "Подільський державний університет"

Виховна робота

Виховання – це не поєднання
заходів і прийомів, а мудре
спілкування дорослого із
живою душею дитини.

Василь Сухомлинськи

Відділ виховної роботи є основним структурним підрозділом коледжу, через який здійснюється організація, облік і контроль виховної роботи.

Організаційна структура

виховної роботи ВСП «Бучацького фахового коледжу

ЗВО «Подільський державний університет»

Метою виховної роботи коледжу є:

  • виявлення, розвиток обдарованих та здібних студентів;
  • запобігання, профілактика та попередження правопорушень серед студентів;
  • створення можливостей для розкриття їх талантів , творчої самореалізації за напрямками.

Основні  напрямки виховання

Основні завдання виховної роботи коледжу:

  • розробка нормативно-правової бази щодо керівництва виховною роботою в навчальному закладі;
  • підготовка методичних рекомендацій щодо організації і проведення виховних заходів;
  • сприяння організації реальнодіючої цілісної системи виховної роботи в коледжі;
  • визначення та реалізація пріоритетних напрямів гуманітарної та виховної роботи;
  • впровадження науково-обґрунтованих та практично апробованих методів і форм виховання  студентської молоді.

У своїй діяльності виховний підрозділ особливої уваги надає:

  • патріотичному вихованню, яке реалізовується через участь в наукових конференціях і зустрічах з ветеранами Другої світової війни, мітингах-реквіємах до дня визволення України, Дня перемоги, інших загальноміських та загальноколеджівських заходах;
  • розробка нормативно-правової бази щодо керівництва виховною роботою в навчальному закладі;
  • фаховому вихованню, яке включає виховання студентів засобами навчальних дисциплін, проведення виховних годин куратора, засідання клубів за інтересами, зустрічей з практиками, психологами;
  • загальній культурі та естетичному вихованню – через екскурсії до музеїв, виставок, відвідування концертів, організацію молодіжних вечірок та дискотек;
  • фізичному вихованню, що передбачає організацію бесід з провідними медичними спеціалістами району та міста на теми здорового способу життя, профілактики СНІДу, наркоманії та алкоголізму;
  • розвитку студентського самоврядування – через координацію роботи органів студентського самоврядування.

Гуртожиток

В коледжі функціонує гуртожиток, розрахований на 400 місць і розташований поруч з центральним корпусом. Матеріальна база гуртожитку забезпечує належні житлово-побутові умови проживання, навчання та відпочинку. Тут є 3 кімнати самопідготовки, кімната відпочинку, 4 душові кімнати, пральня, гладильна, сушильна кімнати, ізолятор, стоматологічний кабінет, медичний. Студенти мають можливість займатись в спортивних секціях та гуртках художньої самодіяльності, користуються безкоштовною мережею INTERNET, в тому числі безпровідного підключення  до WI-FI.

Багато студентів користуються в своїх кімнатах холодильниками, телевізорами, мікрохвильовими печами, електрочайниками. 

 

Студентська рада гуртожитку разом з вихователями організовують та проводять засідання клубів за інтересами, зустрічі з відомими людьми, молодіжні вечірки та заходи

Андріївські вечорниці

В гуртожитку діє капличка Божої Матері, де в час релігійних свят проводять богослужіння священники монастиря Отців Василіян.

 

Студентська їдальня

До послуг студентів коледжу – їдальня на 200 посадкових місць. Три працівники забезпечують якісною, свіжою, калорійною, гарячою їжею студентів та викладачів. 

Гурткова робота

Гурткова роботаневід’ємна частина навчально-виховного процесу у коледжі, яка розвиває і формує загальні якості відповідно до вікових можливостей студентів, задовольняє психологічну потребу у спілкуванні і самовизначенні та вирішує проблему дозвілля. 

Гурткова робота є найбільш масовою формою науково-дослідницької творчості студентів та найпоширенішою формою позааудиторної роботи.

Тематика гурткових занять підпорядкована навчальному матеріалу та  відповідає науковим інтересам студентів. На заняттях гуртка студенти удосконалюють свої знання, уміння і навички, переконуються в практичному значенні їх в майбутній професії, дістають нову цікаву інформацію, з користю проводять свій вільний час. Гурток готує студентів до самопізнання, самоутвердження і самовираження. 

Мета гурткової роботи:

  • розширення і поглиблення бази знань;
  • розвиток пізнавальних інтересів і творчих здібностей;
  • формування практичних умінь і навичок.

 Завдання гурткової роботи:

  • створення умов для творчого розвитку та самовираження студентів;
  • організація змістовного дозвілля студентів;
  • впровадження інноваційних форм і методів навчання та виховання;
  • створення системи роботи з обдарованими студентами;
  • задоволення потреб студентської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів і здібностей.

У коледжі працюють такі гуртки художньої самодіяльності:

  • народний аматорський театр мініатюр;
  • гурток читців;
  • вокальний ансамбль дівчат;
  • вокальний ансамбль хлопців;
  • фольклорний ансамбль.

Крім навчання, занять в гуртках, клубах, спортивних секціях студенти вміють добре відпочивати. Відвідують музеї, театри, виставки, проводять екскурсії.

Щорічно в коледжі проводиться Галицький бал за участю студентів, викладачів та польських друзів, з якими коледж співпрацює з 2005 року. Кожен рік 2-3 рази наші студенти відвідують своїх польських колег.

Студентське самоврядування 

Активна життєва позиція кожного студента в суспільному житті, рівень його демократичної культури, участь в соціальному житті, формування лідерських якостей та розвиток особистості є невід'ємною умовою демократичного способу життя.

Втілити та реалізувати свої ідеї студенту дають змогу органи студентського самоврядування.

Профспілковий комітет студентів та студентська рада  бере активну участь у вирішенні загальних проблем із адміністрацією колледжу, голови яких є членами педагогічної ради.

Метою студентського самоврядування є участь студентів в суспільному житті  розвиток самоповаги та соціальної компетенції, потреба сформувати у молоді активну життєву позицію, лідерські якості, підготувати її до участі в осмисленому управлінні суспільством.

Основними завданнями профспілкової організації та студентського комітету є ознайомлення усіх членів студентської ради з їхніми безпосередніми обов'язками та правилами, правами, обсягами роботи та конкретними завданнями, до яких входять: організація різноманітних заходів, вечорів, впровадження програм волонтерського руху,організація художньої діяльності під керівництвом керівників гуртків, організація роботи різних спортивних секцій, де кожен бажаючий може проявити себе та свої здібності (футбол, волейбол, настільний теніс, легка атлетика, баскетбол, лижні перегони).

Також в навчальному закладі функціонує студентська рада гуртожитку, де періодично відбувається рейди по перевірці стану  кімнат та секцій, культурні заходи.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора