для людей з порушеннями зору
Відокремлений структурний підрозділ "Бучацький фаховий коледж Закладу вищої освіти "Подільський державний університет"

Мова освітнього процесу

Мовою освітнього процесу у ВСП «Бучацький фаховий коледж ЗВО «Подільський державний університет» є державна мова. Засади мовної політики в закладах фахової передвищої освіти визначаються Законом України «Про освіту».

Закон України «Про освіту»

Стаття 7. Мова освіти

Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти.

Мовою публічних наукових заходів ВСП «Бучацькому фаховому коледжі ЗВО «Подільський державний університет» (наукові конференції, круглі столи, симпозіуми, семінари, наукові школи тощо) може бути державна мова, англійська та/або інші офіційні мови Європейського Союзу, окрім  російської.

Відповідно до УІІ розділу Положення про організацію освітнього процесу  у Відокремленому структурному підрозділі «Бучацький фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» затверджений Педагогічною радою протокол № 1 від 29 серпня 2023 року мова викладання у навчальному закладі є державна.

7.1. Мовою освітнього процесу у ВСП «Бучацький фаховий коледж ЗВО «Подільський ДУ»  є державна мова. Використання інших мов в освітньому процесі Коледжу  допускається у випадках, передбачених законом.

7.2. ВСП «Бучацький фаховий коледж ЗВО «Подільський ДУ» забезпечує  обов’язкове вивчення державної мови в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність в обраній галузі з використанням державної мови. Освітньо-професійні програми передбачають набуття необхідних для цього компетентностей шляхом вивчення спеціальної дисципліни (спеціальних дисциплін) та/або в межах інших освітніх компонентів. Освітні програми повної загальної (профільної) середньої школи передбачають вивчення державної мови відповідно до законодавства.

7.3. Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної мови. Додаткові заняття з вивчення державної мови можуть бути передбачені за рахунок дисциплін вільного вибору здобувачів освіти, зокрема шляхом розширення обсягу вибіркової складової освітньо-професійної програми або шляхом надання додаткових платних освітніх послуг.

7.4. Вивчення іноземної мови (іноземних мов) є обов’язковою складовою освітньо-професійних програм. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови. Викладання іноземної мови здійснюється відповідною іноземною мовою.

7.5. Відповідно до освітньо-професійної (освітньої) програми одна або декілька дисциплін можуть викладатися двома чи більше мовами - державною мовою, англійською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, забезпечуючи при цьому здатність здобувачів освіти продемонструвати результати навчання відповідної дисципліни державною мовою. Семестровий контроль з таких дисциплін проводиться мовою викладання та державною мовою, виконання завдань державною мовою є обов’язковим для здобувачів освіти. Перелік іноземних мов, якими здійснюється викладання навчальних дисциплін, визначається колегіальним органом управління навчального закладу.

7.6. Для навчання іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також осіб, які визнані біженцями в Україні, осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, осіб, яким надано статус закордонного українця, які перебувають в Україні на законних підставах, та здобувають фахову передвищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, можуть створюватися окремі групи або розроблятися індивідуальні навчальні плани, що передбачають навчання іноземною мовою. При цьому Коледж  забезпечує вивчення такими особами державної мови як окремої обов’язкової навчальної дисципліни.

7.7. Атестація здобувачів освіти проводиться державною мовою.