Неформальна та інформальна освіта
Сьогодні здобувачі фахової передвищої освіти мають можливість здобувати нові знання, вміння та навички через інформальну/неформальну освіту. При цьому результати навчання можуть бути перезараховані здобувачам освіти у їх формальному навчанні.
Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій.
Інформальна освіта (самоосвіта) – це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям.
Загальний обсяг кредитів, зарахованих на основі визнання результатів навчання у неформальній або інформальній освіті не може перевищувати за весь період навчання на певномії ОПП:
- 18 кредитів – для ОПП «Будівництво та цивільна інженерія», ОПП «Геодезія та землеустрій», ОПП «Агрономія», ОПП «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», ОПП «Ветеринарна медицина»
- 15 кредитів –для ОПП «Менеджмент»
- 12 кредитів – для ОПП «Облік і оподаткування»
Визнання результатів навчання проводиться впродовж семестру вивчення навчальної дисципліни.
Поширюється на обов’язкові та вибіркові освітні компоненти.
- У разі негативного висновку комісії щодо зарахування результатів неформальної/інформальної освіти, студент має право на апеляцію.
Визнання результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті:
- в рамках окремих тем окремих освітніх компонентів;
- в рамках цілих освітніх компонентів.
Визнання результатів навчання, набутих у неформальній та / або інформальній освіті в рамках окремих тем окремих освітніх компонентів може здійснюватися викладачем за зверненням здобувача фахової передвищої освіти та представленням документів, які підтверджують результати навчання (сертифікати, свідоцтва, скріншоти тощо). Рішення про визнання та оцінка за відповідну частину освітнього компонента приймається викладачем за результатами співбесіди зі здобувачем фахової передвищої освіти.
Визнання результатів навчання, набутих у неформальній та / або інформальній освіті в рамках цілих освітніх компонентів за зверненням здобувача (заява, декларація, гугл-форма) включає такі обов’язкові етапи:
1. Здобувач фахової перед вищої освіти звертається із заявою до директора коледжу, додає заповнену декларацію та документи, які підтверджують інформацію про неформальне та/або інформальне навчання.
2. Для подальшого розгляду заяви створюється комісія у складі: заступника директора з навчально-виховної роботи, завідуючого відділенням, голови циклової комісії та провідних педагогічних працівників.
3. Розгляд документів комісією з визнання та перезарахування результатів навчання (не більше 10 робочих днів).
4. Оцінювання результатів неформального та/або інформального навчання.
5. Визнання та зарахування/ відмова у визнанні та зарахуванні.
– найбільша платформа онлайн-освіти в Україні. На платформі ви знайдете велику кількість безкоштовних онлайн-курсів на різноманітну тематику. Перенвагою даної платформи є інтерактивне навчання. Слухачі переглядають відеолекції, виконуватиють практичні завдання та спілкуються з викладачами на вебінарах і форумах курсів.
- пропонує своїм користувачам сотні безкоштовних онлайн-курсів з різних дисциплін, на різні теми: бізнес-аналітика, графічний дизайн, Python тощо.
- незалежно від того, чи хочете ви отримати нові навички, навчити команди чи поділитися своїми знаннями зі світом, ви в потрібному місці. Вибирайте із 213 000 онлайн-відео курсів. Категорії: бізнес, ІТ та програмне забезпечення, офісне програмне забезпечення, дизайн, архітектурне проєктування, маркетинг, фінанси і бухоблік тощо.
- українська студія онлайн-освіти, яка понад 8 років створює онлайн-курси, навчальні платформи, інтерактивні ігри та підручники.
- це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. ВУМ online запрошує до самоосвіти та саморозвитку кожного громадянина, незалежно від його статусу чи соціального становища, але найперше - тих, хто хоче реальних змін у персональному житті, у житті своєї громади, у житті держави Україна.
- це соцмережа креативних та ІТ-індустрій та освітня платформа, створена в Україні. Тут ви можете навчатись та викладати, створювати портфоліо та вести блог, ділитись новинами та дізнаватись нове, знаходити замовників та фахівців.
- національна едьютейнмент освітня платформа актуальних знань та навичок. Тут кожен може безоплатно здобути важливі знання заради власного ж успіху. Дія.Освіта – це наступний етап еволюції проєкту Дія.Цифрова освіта. Він стартував у 2020-му і був зосереджений на цифровій грамотності та цифрових навичках. За даними дослідження 2023 року, 59,6% українців володіють цифровою грамотністю як мінімум на базовому рівні. Тепер велика мета Дія.Освіта – зробити прорив не тільки у цифрових знаннях, а й загалом у навичках та вміннях, актуальних у сучасному світі.
- бувають випадки, коли ви можете забажати спеціалізуватися на цілій предметній галузі, а бувають випадки, коли ви можете віддати перевагу отриманню критичних знань щодо окремих концепцій у предметній галузі.
Сертифіковані курси Елісон допоможуть вам зосередити навчання на різних темах, щоб надати вам конкретні знання у вашій галузі чи галузі. Концентруючи свою енергію на особливих концепціях, отримані нішеві навички можуть виділити вас з-поміж інших.
Сертифіковані курси Елісон включають велику кількість предметів, таких як: мови, медіадослідження, журналістика та зв’язки з громадськістю, здоров’я та фітнес, бізнес-дослідження, комп’ютерне програмування та мережі та багато іншого!
– це масштабована навчальна онлайн-платформа, яка є лідером нової хвилі надання освіти; надання можливості педагогам і установам підготувати своїх учнів до роботи в майбутньому. Платформа OpenLearning є першою у своєму роді – в основі її дизайну лежить веселий, розширюючи можливості та соціальний досвід навчання. Ми надаємо розробникам курсів інструменти, необхідні для створення навчальної спільноти, а не просто онлайн-курсу.